Artık Akıllı Telefonlarınız Daha Hızlı Şarj Olacak

Yeni nesil akıllı cep telefonların şarjları çoğu kullanıcı hala yetersiz bulunuyor. Bu sebeple cihazların kısa bir sürede şarj etmek gün geçtikçe daha önemli bir hale geliyor. Şimdi Android kulanlar için daha hızlı şarj edebileceğiniz bazı ipuclarından bahsedeceğim.

Vakit önemli olduğu zamanlarda masaüstü veya laptopa bağlayarak şarj etmek, bence çok akıllıca bir yöntem değildir. Neden diye  soracak olursanız elektrik üzerinden telefonunuzu şarj ederseniz  daha hızlı şekilde telefonu şarj etmiş olursunuz.

Akıllı cep telefonlarını şarja taktığınız sırada şebeke ayarlarından uçuş modunu aktif ederseniz enerjiye olan ihtiyaç minimum hale gelecektir. Uçuş modunu aktifleştirdiğinizde telefonunuzun bazı özelliklerini kısıtlamış olursunuz. Bunlarda kısaca 3G, çağrı gelmesi, mesaj gönderme, mesaj alma, kablosuz erişim gibi özellikler kapanmış olacaktır. Fakat bu durum akıllı telefon kullananlar için kısa bir şarj süresinde, birkaç saat de olsa ek kullanım sağlayabilir.

Bluetooth, GPS, NFC, Wi-Fi gibi özellikleri işinize yaramadığı sürece açık tutmayınız. Eğer bu özelliklerin açık olması bu vakte kadar umursamadıysanız, uyguladığınızda ne kadar uzun süre şarjınızın gideceğini kendiniz fark edeceksiniz.

Mesela önemli bir mesaj veya e-posta bekliyorsunuz, bu nedenle akıllı cep telefonunuzu uçuş moduna getiremediniz. Bunun için bir öneriniz var mı diye soracak olursanız. Bunun içinde o sırada telefonunuzu sürekli kontrol etmeyiniz. Telefonunuza bir süre dokunmayınız. Çünkü ekran kullanımı akıllı telefonunuzun en büyük enerji tüketen faaliyetlerinden biridir.

Vermiş olduğum özelliklerin muhakkak bildiğiniz veya uyguladıklarınız vardır. Fakat hiç birini bile yapmıyorsanız, uygulamaya başladığınız vakit şarjın daha uzun vakit gittiğini kendiniz göreceksiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s